Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego


W związku z nadchodzącymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, zarządzonymi na dzień 9 czerwca br., Rada Polityczna Ligi Polskich Rodzin apeluje do swoich członków i sympatyków oraz wszystkich Polaków dobrej woli o powszechny, aktywny i odpowiedzialny udział w wyborze reprezentacji naszego Kraju do Parlamentarnego Forum Europy.

Mając na uwadze dobro naszej Ojczyzny – będącej od 20 lat członkiem Unii Europejskiej – w tak skomplikowanej sytuacji geopolitycznej Europy i świata, apelujemy o wybór gwarantujący bezpieczeństwo Europy, kontynuujący powrót Polski, po zwycięstwie koalicji 15 października w wyborach parlamentarnych, do roli jednego z głównych filarów europejskiej polityki opartej na fundamencie zachodniej cywilizacji. Obecne okoliczności, przed którymi stajemy, jako Państwo i Naród, ukształtowani na gruncie zachodniej (łacińskiej) cywilizacji, każą kategorycznie, jednoznacznie i, oby, ostatecznie, odrzucić bardzo bolesne, kosztowne i niezmiernie szkodliwe polityczne eksperymenty rodem z cywilizacji wschodniej (turańskiej), uwłaczające godności Polaków i poniżające Polskę, obliczone wyłącznie na złudny interes ludzi PiS, naiwnie liczących na ucieczkę od politycznej i osobistej odpowiedzialności.

Dlatego stanowczo i kategorycznie apelujemy o wykreślenie z narodowych, wyborczych kalkulacji ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość, które, poprzez swoje sympatie, kontakty i powiązania z siłami dążącymi do destrukcji jedności Zachodu, czy rozbicia europejskiej solidarności, w obliczu realnych i konkretnych
zagrożeń ze Wschodu, w oczywisty sposób osłabia pozycję Polski w ramach UE i pogłębia izolację na forum międzynarodowym, bądź prowadzi do zdrady Zachodu na rzecz Wschodu, o czym zaczyna być coraz głośniej i
groźniej, w wyniku 8 lat władzy Kaczyńskiego i jego ludzi!

Pozaprawne – łamiące Konstytucję, niszczące niezależne sądy i trybunały, zawłaszczające Państwo, posługujące się kłamstwem i złodziejstwem – przestępcze działania PiS wskazywały jednoznacznie, że Kaczyński dążył do dyktatury, czego oczywistym efektem musiał być Polexit, ponieważ wspólnota europejska, rozumiana na sposób zachodni, wyklucza autorytarne i pozaprawne metody sprawowania rządów.

Ten fakt pokazuje w sposób oczywisty, że każdy głos oddany na PiS, będzie głosem wielce szkodliwym z punktu widzenia interesów Polski, przyszłości Polaków i bezpieczeństwa Europy!
Jesteśmy stanowczo przekonani, że szkodliwe dla Polski jest także głosowanie na Lewicę!

Wyrażamy oczywisty pogląd, że obecne wybory do Parlamentu Europejskiego, podobnie jak ostatnie wybory parlamentarne, czy samorządowe, mają ogromne znaczenie dla Polski, ale również dla Europy!
Wspólnie, ponad podziałami politycznymi i światopoglądowymi, musimy kontynuować odsuwanie PiS, czyli cywilizacyjnego Wschodu, od toksycznego wpływu na bieg polskich i europejskich spraw! Trzeba, zatem
zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby nie tylko wybrać do Parlamentu Europejskiego ludzi i ugrupowania, które pokonają PiS, ale muszą to być stronnictwa mające skuteczne przełożenie na bieg spraw w Unii
Europejskiej, takie, które sprawdziły się w porozumieniach, które udowodniły decyzyjną sprawczość i z którymi liczą się inni na politycznym forum Europy!

Dlatego, gorąco zachęcamy do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego, 9 czerwca br., na odpowiednich kandydatów z list Koalicji Obywatelskiej (lista nr 5) lub Polskiego Stronnictwa Ludowego na listach Trzeciej Drogi (lista nr 1), którzy wchodzą w skład największej europejskiej formacji – Partii Ludowej.

Oczywiste jest, że głosowanie na inne ugrupowania jest szkodliwe, a dodatkowo stracone, gdyż rozdrabnia narodowy wysiłek i osłabia moc polskiego głosu.

Odpowiedzialność za skuteczny, polski głos w bezpiecznej Europie, to narodowe zadanie na 9 czerwca 2024 r. dla wszystkich Polaków!

Rada Polityczna Ligi Polskich Rodzin
Warszawa, 11 maja 2024 r.